• NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA

          • Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, za wzięcie udziału w konkursie na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną.

            Konkurs miał na celu prezentację umiejętności plastycznych i kreatywności naszych uczniów oraz ukazanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy. Wspaniałych, kolorowych i bardzo różnorodnych prac powstało 60, były to jajka, kurczaki, baranki, zajączki, zawieszki, koszyczki i stroiki wielkanocne. Jury konkursowe zwracało uwagę na estetykę i wykonanie pracy, oryginalność pomysłu, użyte materiały a także stopień trudności wybranej techniki. Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych:

            I kategoria dzieci z Przedszkola i zerówki A i B

            II kategoria klasy I –IV

            III kategoria V-VIII

            Wszystkie prace uczniów zostały nagrodzone i sprzedane w szkolnym kiermaszu.

            DZIĘKUJEMY

            Uczniom za ozdoby, które wymagały niezwykle dużo pracy i pomysłowość

            Rodzicom za zaangażowanie i hojność

            Pani Monice Chrabąszcz właścicielce Kwiaciarni w Jędrzejowie, która wykonała super ozdoby bożonarodzeniowe i wspomogła naszą akcję pomocy Pawłowi.

            ,,Człowiek jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”

            Jan Paweł II

            Dochód z kiermaszów bożonarodzeniowego i wielkanocnego w kwocie 1850 złotych przeznaczono na rehabilitację i leczenie Pawła Nowakowskiego. Dzięki Waszej pomocy Paweł może spełnić swoje marzenia, ma szanse na rehabilitację, a to pozwoli mu wracać do zdrowia.

            ORGANIZATORZY: Dyrektor Szkoły Barbara Wicher Samorząd Szkolny z opiekunami T. Gołucką i A.Machnik, Nauczyciel plastyki i techniki M. Suchmiel, A .Zaręba

          • „Spotkanie ze sztuką” w Szkole Podstawowej w Węgleszynie

          • „Spotkanie ze sztuką” w Szkole Podstawowej w Węgleszynie

            Konkurs plastyczny „Spotkanie ze sztuką” organizowany przez Fundację PGE wygrała Angelika Stańczyk uczennica Szkoły Podstawowej w Węgleszynie. Nasza szkolna artystka, zwyciężczyni wielu konkursów plastycznych Angelika Stańczyk przepięknie wykonała pracę Olgi Boznańskiej ,, W oranżerii”. To wyjątkowe wyróżnienie dla naszej szkoły. W konkursie brały udział szkoły z całej Polski a praca naszej uczennicy została wybrana spośród 500 nadesłanych dzieł. Jury przyznało nagrody w postaci: bonu o wartości 300 zł do wykorzystania w sklepie Empik dla autorów zwycięskich prac; jednodniowej wycieczki dla 30 osób do Muzeum Narodowego, nasza szkoła była w Krakowie, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej . Dzięki hojności naszego sponsora tj. Fundacji PGE wszyscy uczestnicy etapu szkolnego konkursu ,,Spotkanie ze sztuką” oraz klasa 6b wraz z nagrodzoną uczennicą zwiedzali Galerię Sztuki Polskiej XX + XXI wieku w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz uczestniczyli w lekcji muzealnej. Dodatkowo zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie, Zamek Królewski na Wawelu tam oglądaliśmy Komnaty Królewskie oczywiście odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego, widzieliśmy najstarszą siedzibę Akademii Krakowskiej Collegium Maius oraz Uniwersytet Jagielloński, spacerowaliśmy po bulwarach wiślanych i zabytkowym parku miejskim Planty, widzieliśmy Okno Papieskie oraz historyczny i współczesny Rynek Główny z Kościołem Mariackim oczywiście nie ominęliśmy Sukiennic i pamiątek z Krakowa, na koniec przeszliśmy ulicą Floriańską obok Barbakanu i Akademii Sztuk Pięknych by pożegnać urokliwy Kraków.

          • Nabór wniosków

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węgleszynie informuje, że od 20.02.2023r. do 10.03.2023r. trwa nabór wniosków o przyjęcie dzieci do przedszkola i oddziału "0". Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły. Zapraszamy.

          • Zabawa karnawałowa 2023

          • 14 lutego kojarzy się wszystkim z Walentynkami. Stałym elementem tego święta jest wzajemne wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek. Z tej okazji, jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Kilka dni wcześniej pięknie ozdobiona skrzynka czekała na kartki. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł wrzucić do niej swoją walentynkę. Poczta cieszyła się dużym zainteresowaniem. We wtorek korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy, a kartki doręczone do adresatów. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. By podkreślić wyjątkowość tego dnia wszyscy ubrali się na czerwono lub przypięli symbol w postaci serduszka. Taki dzień to okazja do okazywania sobie serdeczności, ciepła oraz szacunku. Dziękujemy za wspaniałą i niezapomniana zabawę!

            W tym dniu w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, która dostarczyła uczniom wiele niezwykłych chwil i radości, szczególnie tym najmłodszym. W sali tanecznej pojawiły się kolorowe stroje. Dzieci przebrane były za bohaterów ulubionych bajek, wróżki, królewny, strażaków, policjantów …. nie sposób zliczyć tych postaci. Niektórych z nich trudno było rozpoznać. W tym specjalnym dniu muzykę zapewnił wspaniały DJ, który zachęcał do tańca. Wszyscy świetnie się bawili, uczestnicząc w ciekawych muzycznych zabawach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca uczniowie z żalem opuszczali salę balową.

          • „Ferie z ekonomią” w Szkole Podstawowej w Węgleszynie

          • W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Węgleszynie realizowany był projekt pt. „Ferie z ekonomią” dla uczniów z klas VI i VIII. To dodatkowe zajęcia z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. Koordynatorem była pani Magdalena Dąbrowska.

            Celem projektu „Ferie z ekonomią” jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie roli banku i funkcji pieniądza. Dzięki udziałowi w projekcie młodzi ludzie zdobywają wiedzę ekonomiczną i są zachęcani do jej pogłębiania, zyskując tym samym pewność siebie oraz doświadczenie niezbędne w podejmowaniu odważnych wyborów dotyczących swojej dalszej edukacji, a w konsekwencji lepszy start w dorosłe życie. Zajęcia miały formę gier i zabaw dydaktycznych, podczas których uczniowie zapoznali się z pojęciami z zakresu ekonomii, finansów, bankowości, przedsiębiorczości. Uczniowie rozwijali również umiejętności współpracy w grupie, prezentowania własnych opinii czy inne kompetencje miękkie, które są przydatne w dalszym życiu. Zajęcia odbywały się w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie bardzo aktywnie angażowali się we wszystkie zadania. Podczas pracy wykazywali się dużym zainteresowaniem, kreatywnością oraz twórczością.

            W projekt wpisane są również wizyty u przedsiębiorcy i w banku. Udaliśmy się do Luxury Art sp. z o.o., która jest producentem sztukaterii styropianowej z wieloletnim doświadczeniem. Zostaliśmy bardzo mile powitani. Uczniowie mogli zobaczyć od początku, jak wygląda produkcja takiej sztukaterii. Na koniec wizyty na specjalne życzenie dla uczniów został wycięty wzór serca, które dostali w prezencie od firmy. Następnie odwiedziliśmy Bank Spółdzielczy w Kielcach O/Nagłowice. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Banku, młodzież została oprowadzona po siedzibie banku, a także zobaczyła, jak wygląda praca z perspektywy pracownika. Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się na temat specyfiki banku spółdzielczego, jego funkcjonowania, produktów bankowych oraz nowoczesnych rozwiązań.

            Na zakończenie odbyło się również podsumowanie projektu "Ferie z ekonomią". Zwycięzcy konkursu indywidualnego otrzymali nagrody w postaci gier, a wszystkim uczniom wręczono certyfikaty uczestnictwa. Gratulujemy!!!

          • Wycieczka do Centrum Leonarda da Vinci .

          •  

            Uczniowie klasy IV w piątek 13.01.2023r wraz z opiekunami pojechali do Centrum Naukowo – Technologicznego na Podzamcze Chęcińskie. Tam, uczestniczyły w warsztatach na temat: „Kamizelka ratunkowa”. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie nam bezpieczeństwa nad wodą. Utrzymuje człowieka przez pewien czas na powierzchni, zapobiega jego utonięciu, a wszystko to za sprawą materiału, z którego jest wykonana- materiału, lżejszego od wody.

            Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym jest masa, ciężar i gęstość materii. Przekonali się, przeprowadzając doświadczenia ,że różne materiały mogą mieć różne gęstości. Ćwiczenia te, pomogły zrozumieć uczniom, dlaczego, niektóre przedmioty pływają na powierzchni wody a inne toną. Dzięki temu poznali także znaczenie omawianych właściwości w życiu codziennym człowieka. Przeprowadzały doświadczenia przyrodnicze dotyczące zjawisk fizycznych obejmujących gęstość różnych substancji. Porównywały podczas wykonywania ćwiczeń różne zjawiska temu towarzyszące. Po warsztatach oglądali i ćwiczyli różne umiejętności w zakresie własnego zdrowia, wysiłku fizycznego, intelektu, ekologii i orientacji przestrzennej w czasie zabawy na stałej wystawie w Centrum. Towarzyszyło temu mnóstwo śmiechu i radości.

          • Wojewódzki Konkurs Recytatorski ,,Powstanie Styczniowe w poezji i prozie''

          •  

            W dniu 12.01.2023r. uczennice Szkoły Podstawowej w Węgleszynie: Julia Rodzim, Nikola Wielińska i Anna Wawrzyk wzięły udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu. Dziewczynki zaprezentowały swój kunszt recytatorski w wierszach B. Bielawskiego, W. Wolskiego i prozie E. Orzeszkowej. Jury wyłoniło zwycięzców, wśród których znalazła się nasza reprezentantka Julia Rodzim z klasy 6b, która zajęła II miejsce.

            Serdecznie gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy!

          • Zajęcia lekcyjne #LabolatoriaPrzyszłości

          • „Laboratoria Przyszłości” to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych oraz technicznych wśród uczniów. Nasza szkoła w ramach rządowego programu zakupiła drukarkę 3D wraz z zestawem elementów dodatkowych do drukarki ,mikrokontroler, aparat fotograficzny z funkcją kamery ,mikrofon kierunkowy, mikroport , gimbal do aparatu fotograficznego, laptop, stację lutowniczą oraz okulary Class VR, które wykorzystujemy m.in. na lekcjach matematyki, chemii, techniki. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia w nowej dotąd im nieznanej rzeczywistości brył przestrzennych, atomów pierwiastków – widok struktur w 3D. Wszystkie treści wyświetlane w okularach przekazywane były z komputera nauczyciela, dzięki czemu to nauczyciel sprawował pełną kontrolę nad realizowanym zadaniem, a wychowankowie z pełnym zaangażowaniem skoncentrowani byli na określonym zagadnieniu. Na lekcji techniki dzieci miały możliwość lutowania , czyli tworzenia metalicznych połączeń elektrycznych między dwoma elementami. Lekcja wychowawcza oraz zajęcia dodatkowe przeniosły dzieci w wirtualny świat , gdzie zwiedzili znane i nieznane zakątki świata, obejrzeli trójwymiarowe obiekty. Zajęcia zachwyciły uczniów i z niecierpliwością czekają już na kolejne.

            Zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości

          • Konkurs Powiatowy Jędrzejowskie Szopki

          •  

            1. Zawłoccy Amelka, Paulina, Jakub kl 6a

            2. Waluśkiewicz Dawid kl 1 i Wiktoria 3-4 latki

            3. Martyniuk Vladyslawa kl I i Daryna grupa 3-4 latków

            4. Popiół Aleksandra kl 5

            5. Sikora Michał kl 5

            6. Solecki Kacper kl 7

            Szopki zostały przekazane do Centrum Kultury w Jędrzejowie, gdzie 21 stycznia 2023roku o godz 10.00 zostaną wręczone nagrody.

            Zapraszamy uczniów z rodzicami.

            Konkurs Świąteczny "Ozdoby Bożonarodzeniowe"

            Tradycją Szkoły Podstawowej w Węgleszynie staje się organizacja Świątecznego Konkursu na Ozdoby Bożonarodzeniowe.

            Celem Konkursu jest:

            rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów

            umożliwienie przedstawienia własnej wizji, pomysłów ozdób świątecznych oraz przeżywania nastroju tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

            W szkole organizujemy Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych, a uzyskane środki finansowe przeznaczone zostaną na wsparcie rehabilitacji naszego byłego ucznia Pawła Nowakowskiego, by mógł odzyskać sprawność.

            W tym roku nie zabrakło przepięknych choinek, gwiazdek, bombek, szyszek, kolorowych stroików i piernikowych domków. Wszystkich prac było 56 prace były oceniane w trzech kategoriach, a oto nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie:

            Kategoria 1 Grupa 3-4 latków oraz grupy 0a i0b

            Miejsce I

            1.Nikodem Tkaczyk i 2. Marcel Opałka 0 b

            Miejsce II

            Marcel Piłat 0a

            Amelka Rodzimk O a

            Jan Machnik 0 B

            Eryk Ślizowski grupa 3-4 latków

            Miejsce III

            1.Maja Pawlik 0a

            2. Opałka Antoni 0a

            Wyróżnienia dla:

            1. Eliza Bodzioch gr 3-4 latki

            2.Klaudia Michalecka kl 1

            3.Zosia Bodzioch Ob.

            Kategoria 2 Klasy I-III

            Miejsce I

            Rodzim Adam kl 1

            Kinga Sadowska kl 3

            Hania Łysek kl 3

            Miejsce II

            1.Konieczna Oliwia kl 3

            2. Iga Dąbrowska kl 3

            3.Pawlik Maja

            4.Blanka Bednarczyk kl 1

            Miejsce III

            1.Maja Sadowska kl 2

            2 Igor Wąwoźniak kl 3

            3. Lena Bodzioch kl 3

            4 Inez Janowska kl 3

            5, Zuzia Kot kl 3

            6. Przemek Pasieka kl 3

            WYRÓŻNIENIA

            1. Kaja Sadowska kl. 2

            2. Kacper Waluśkiewicz kl 3

            3. Ala Pleśniarska kl 1

            4. Filip Waluśkiewicz Ob.

            MIEJSCE I Kategoria III klasy 4-8

            Natalka Szarek kl 8

            Błońska Ola kla 4

            Paulina Zawłocka 6a

            Stańczyk Agnelika Kl 6b

            II Miejsce

            Ciesek Kalina kl 4

            Kuba Zawłocki kl. 6aa

            Amelka Zawłocka kl. 6 a

            Skrzeczowskla Lena kl 4

            Bodzioch Wiktoria kl 5

            Bolechowski Kacper kl. 6 a

            MIEJSCE 3

            Martyna Łysek kl 4

            Emilka Dąbrowska kl 4

            Malwina Kot kl 6a

            Nikola Wielińska kl 6b

            Julia Rodzim kl 6b

            Kasia Pasiekla kl 6a

            Rodzim Piotr kl 6b

            WYRÓŻNIENIA

            Julita Bartosz kl 4

            Lena Sójka kl 4

            Kasia Laskowska kl 5

            Julia Rosikoń kl 5

            Michalecki Dominik kl 6a

            Gadowska Oliwia kl 6a

            Jakub Ciesek kl 6a

            Solecki Kacper kl 7

            WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE!

            Szczęśliwego Nowego Roku!

            Dyrektor Szkoły Barbara Wicher, Nauczyciele: Małgorzata Suchmiel, Arleta Zaręba, Samorząd Szkolny: Teresa Gołucka, Agnieszka Machnik

            Podczas konkursu wykonano zdjęcia sprzętem zakupionym w ramach Programu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości

          • Mobilne #LaboratoriaPrzyszłości

          • W dniu 20.12.2022r. w Szkole Podstawowej w Węgleszynie odbywały się warsztaty z programu Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt zakłada unowocześnienie szkół tak, aby lekcje prowadzone były w angażujący i ciekawy dla uczniów sposób, mający pomagać także w odrywaniu talentów.

            Dwuosobowy zespół Edukatorów z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości przeprowadził w naszej szkole prezentacje z zakresu:

            - elektronika- mikrokontrolery

            - druk 3D

            - rękodzieło

            - multimedia

            Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zorganizowanych zajęciach.

            Zdjęcia wykonane zostały aparatem zakupionym w ramach Programu #LaboratoriaPrzyszłości

          • Szlachetna Paczka

          • Do Szlachetnej Paczki włączane są Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Paczka dociera do prawdziwej biedy – tej niezawinionej, ukrytej, a nie tej, która domaga się pomocy. Mądrą pomoc otrzymują Ci potrzebujący, którzy mimo słabości starają się zmienić swoją sytuację, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Ale również Ci, którzy nie poradzą sobie sami – seniorzy w trudnej sytuacji czy osoby z niepełnosprawnościami. Paczka jest  dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.
                            Szlachetna Paczka to nie zestaw nic nie znaczących kilku upominków, ale prawdziwe prezenty. O to postarali się kolejny raz nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice , pracownicy szkoły. Zorganizowany kiermasz ciast  pozwolił na zakup najpotrzebniejszych artykułów spożywczych i chemicznych dla wybranej rodziny. Ponad to rodzina obdarowana została upominkami takimi jak: gruby, ciepły koc, kurtka i buty zimowe, zestawy odzieży, zestaw nowych garnków, czajnik elektryczny oraz karta upominkowa do zrealizowania w znanej drogerii. Dziewiąty raz z rzędu pomagamy w ten sposób i co roku sprawia nam to tyle samo radości. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w akcję!!!

          • Projekt „Technologie cyfrowe w Szkole Podstawowej w Węgleszynie”

          •         Szkoła Podstawowa w Węgleszynie już drugi rok uczestniczy w projekcie ,,Technologie cyfrowe w Szkole Podstawowej w Węgleszynie'' w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
                     Celem głównym projektu jest rozwijanie kompetencji cyfrowych oraz umiejętności korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnej w procesie uczenia się uczniów z klas I-VIII ze szczególnym uwzględnieniem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, poprzez organizowanie pozalekcyjnych zajęć dodatkowych prowadzonych z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania i  nowoczesnych narzędzi edukacyjnych oraz e-podręczników.     

                  Projekt realizowany jest na podstawie indywidualnie zdiagnozowanego zapotrzebowania szkoły m.in.           w zakresie obszarów, które przyczyniać się mają do podnoszenia u uczniów kompetencji ( szczególnie cyfrowych) i postaw, które w przyszłości zaowocują podniesieniem zdolności do zdobywania wiedzy. Nauczyciele wykorzystując zakupiony sprzęt TIK prowadzą zajęcia: matematyczne, przyrodnicze, językowe, historyczne, humanistyczne, informatyczne oraz zajęcia z programowania.

            *Zdjęcia z zajęć robione były aparatem zakupionym z programu #LaboratoriaPrzyszłości 

             

             

          • Andrzejki 2022

          • Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 8, którzy przygotowali andrzejkowe wróżby oraz prowadzili zabawy i animacje taneczne.

          • Bezpieczeństwo na piątkę

          • 25 listopada uczniowie naszej szkoły Natalia Bolechowska, Kasia Laskowska i Emil Kurczab brali udział w Olimpiadzie Bezpieczeństwa klas V województwa świętokrzyskiego. Wcześniej reprezentacja klasy V wygrała eliminacje powiatowe. Dziś drużyna pisała test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, pokonywała tor przeszkód, udzielała I pomocy. Cała klasa V wraz z opiekunami i wychowawcą dopingowali drużynę śpiewem, rymowankami wcześniej ułożonymi, rapem, akrobacjami. Olimpiada zorganizowana była przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, Policję, KRUS, Państwową Straż Pożarną w Kielcach.

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          • 20 listopada przypadła kolejna rocznica Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W naszej szkole z tej okazji odbył się krótki apel podczas którego uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o postaci Janusza Korczaka oraz przypomnieli sobie prawa dziecka. Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,, Prawa dziecka oczami dziecka''. Zwycięzcy zostali nagrodzeni ozdobami bożonarodzeniowymi i słodkimi upominkami.

          • Wycieczka z #PoznajPolskę do Sandomierz-Ujazd

          • W dniu 15.11.2022r. uczniowie naszej Szkoły z klas VI, VII, VIII wzięli udział w wycieczce Sandomierz-Ujazd dofinansowanej w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki #PoznajPolskę.

            Celem programu było poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki. Uczniowie zwiedzili Rynek w Sandomierzu, Ratusz, Muzeum Diecezjalne- Dom Długosza, Podziemną Trasę Turystyczną, Bramę Opatowską. W Ujeździe oglądaliśmy ruiny zamku "Krzyżtopór"- budowlę o kalendarzowym projekcie architektonicznym. Wyjazd ten możemy uznać za bardzo udany, była piękna pogoda i wspaniali przewodnicy.

            Pełni wrażeń i wzbogaceni o nową wiedzę wróciliśmy do domów.

            *Zdjęcia z wycieczki robione były aparatem z programu #LaboratoriaPrzyszłości 

             

             

          • „Dla Niepodległej”

          •  

            „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Tymi słowami marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczęła się uroczysta akademia w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapy Europy jako suwerenne państwo.

            Uczniowie klasy VIII, VIb, III i I w pięknym programie artystycznym przypomnieli młodszym kolegom fakty z historii naszego narodu, ukazując drogę do wolności. W trakcie uroczystości uczniowie zaprezentowali się w wierszach o tematyce patriotycznej i wzruszających utworach muzycznych. Cała społeczność szkolna włączyła się w również w akcję „Szkoła do hymnu” odśpiewując Mazurka Dąbrowskiego. Na zakończenie uczennice klasy VIb i III wykonały piękny układ taneczny do piosenki patriotycznej. Wydarzenie to zakończyło się przemówieniem pani dyrektor, która zwróciła uwagę na powagę Narodowego Święta Niepodległości i potrzebę kształtowania postaw patriotycznych od najmłodszych. Całość uroczystości została przygotowana przez panie: Magdalenę Dąbrowską i Ewelinę Rodzim.

          • Wycieczka do Warszawy

          • #PoznajPolskę

             

            Dnia 09.11.2022 młodsi uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Warszawy w ramach przedsięwzięcia  MEiN ,,Poznaj Polskę’’ 2022. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Centrum Nauki Kopernik, które okazało się niesamowitą lekcją wyobraźni i fantastycznej zabawy. Następnie zobaczyliśmy Stare Miasto, podziwialiśmy Zamek Królewski i jego zbiory. Wysłuchaliśmy historii Zamku, szczególnie zachwyciła nas Sala Tronowa, piękne obrazy i złocone komnaty. Pamiątkowe zdjęcia zrobiliśmy też pod Pomnikiem Małego Powstańca i Warszawskiej Syrenki, po tym przyszedł czas na zakup pamiątek. Jechaliśmy trasą W-Z i Alejami Jerozolimskimi: podziwialiśmy piękne warszawskie budowle i urzędy, oraz Stadion Narodowy i Pałac Kultury I Nauki. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy Ogrodzie Saskim, aby odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza i zobaczyć honorową zmianę warty Żołnierzy Wojska Polskiego. Późnym wieczorem zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

            Wycieczka do Warszawy była cudowną okazją do zobaczenia nowych miejsc i poznania interesujących faktów z historii Polski.

            *Zdjęcia na wycieczce robione aparatem zakupionym z programu #LaboratoriaPrzyszłości

             

             

  • Galeria zdjęć

      brak danych