• Pokaz historyczny ,,Powstanie Styczniowe''

• 17 października 2023r. w naszej szkole odbył się pokaz historyczny pt. ,,Powstanie Styczniowe”. Było ono najdłuższym polskim, niepodległościowym powstaniem zbrojnym, w którym stoczono aż 1200 bitew i potyczek, w tym także w okolicach Oksy i Małogoszcza. Prelegent – p. Grzegorz Szymański zapoznał uczniów z uzbrojeniem, ubiorem powstańca styczniowego, warunkami życia i sposobem prowadzenia walk. Omówił przyczyny wybuchu powstania oraz jego skutki dla narodu polskiego. Zaprezentował wystawę fotograficzną przedstawiającą wydarzenia z tego okresu. Na podstawie pamiętników, wspomnień, do których się odwoływał, uczestnicy poznali krótkie życiorysy dowódców i żołnierzy. Podkreślił, że Powstanie Styczniowe, pomimo klęski umacniało wśród rodaków polską świadomość narodową. To była bardzo ciekawa lekcja historii dla uczniów.

• Dzień Edukacji Narodowej

• ...Za trud, za uśmiech, za serce...Dziękujemy! Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Węgleszynie

12 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej- święto wiedzy, święto nauki, święto Nauczyciela i święto ucznia.

W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz Pan Wójt Gminy Oksa Tadeusz Soboń. W części oficjalnej głos zabrali Pani dyrektor Barbara Wicher oraz Pan Wójt, którzy złożyli serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom oraz podziękowali za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń Polaków.

Część artystyczną zaprezentowali uczniowie z klasy II i IV, którzy przygotowali występ pod kierunkiem Pań Magdaleny Dąbrowskiej i Eweliny Rodzim. Uczniowie w wierszach i piosenkach podkreślili, jak ważna jest rola nauczyciela w procesie nauczania i wychowania młodych ludzi. Uczennice z naszej szkoły wykonały również piękny układ taneczny własnego autorstwa. Podziękowań za trud, poświęcenie, serce oraz szczerych życzeń na kolejne lata pracy nie było końca. Serdeczności dla pedagogów popłynęły również ze strony Samorządu Uczniowskiego. Nie obyło się bez uśmiechów, wyrazów wdzięczności oraz słodkich upominków.

Raz jeszcze Wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom naszej szkoły życzymy dużo zdrowia, szczęścia osobistego oraz sukcesów zawodowych!

• Dzień Uśmiechu

•  6 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Uśmiechu.

Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy przyszli do szkoły ubrani na żółto. Wychowawcy przyklejali każdemu uczniowi uśmiechniętą buźkę jako symbol Dnia Uśmiechu. Na korytarzach szkoły zrobiło się  kolorowo, ponieważ drzwi każdej klasy zostały udekorowane wesołymi emotkami. Przedstawiciele SU „częstowali” każdą napotkaną osobę sentencją dotyczącą uśmiechu. Dzieci z przedszkoli i młodszych klas kolorowały zakładki do książek z napisem „Dzień Uśmiechu”.

Pamiętajcie -  warto śmiać się częściej i zarażać innych śmiechem. Bowiem człowiek radosny, to człowiek szczęśliwszy!!!

• Ogólnopolska Akcja Charytatywna "Kredkobranie"

• Przez cały wrzesień trwała w naszej szkole Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Kredkobranie”.

Zebraliśmy ponad 11 kg przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych dla dzieci i młodzieży mieszkającej na Kresach, które zostały wysłane na adres Fundacji Ignatianum.

Poprzez wspólne działanie na rzecz małych rodaków mieszkających na Kresach mamy możliwość dania świadectwa patriotyzmu, ofiarności i przypomnienia historii naszego Narodu.

• Dzień Chłopaka

• Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Muchy i Krawata.

Chłopcy przyozdobili swoje stroje krawatami i muchami. W każdej klasie dziewczynki złożyły chłopcom piękne życzenia oraz wręczyły drobne upominki. Na przerwach chłopcy robili sobie pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanej dla nich Fotobudce z napisem "Super Chłopak".

Zapraszamy na fotorelację.