• Andrzejki i Szkolny Konkurs tańca: „DANCE ma sens”

29.11.2023 w naszej szkole odbyła się zabawa Andrzejkowa oraz szkolny konkurs tańca pt. ,,Dance ma sens”. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań tańcem i muzyką, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego, współpraca w zespole, pobudzanie kreatywności oraz inwencji twórczej dzieci i młodzieży. Tancerzy oceniało 4 osobowe jury w składzie: Izabela Łaskawska, Justyna Bodzioch, Małgorzata Suchmiel i przedstawiciel Samorządu Julia Rodzim. Uczestnicy konkursu oceniani byli pod kątem kreatywności choreografii, umiejętności technicznych, synchronizacji ruchów i poczucia rytmu oraz za estetykę kostiumów i ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie szkoły mieli okazje zaprezentować się w dwóch kategoriach I Kategoria: kl. I-III, II Kategoria: kl. IV-VIII. Nasi tancerze od dwóch miesięcy bardzo wytrwale i z wielkim zaangażowaniem przygotowywali swoje występy, tańczyli w dowolnym stylu solo lub w zespołach. Obejrzeliśmy 10 wspaniałych występów tanecznych naszych uczniów, którzy zachwycili nie tylko jury ale także całą, dopingującą społeczność szkolną. Komisja sędziowska, po obradach, wyłoniła zwycięzców.

I Kategoria tańca- uczniowie klas I-III:

1 miejsce - Rodzim Amelia klasa I

2 miejsce - Zofia Reier, Kaja i Maja Sadowskie, Natalia Kowalska z klasy 3

3 miejsce- Vladyslava Martyniuk, Alicja Pleśniarska, Klaudia Michalecka, Blanka Bednarczyk z klasy 2

II Kategoria tańca- uczniowie klas IV-VIII

1 miejsce ex aequo dla Igi Dąbrowskiej z klasy 4 oraz dziewcząt z klasy 5 w składzie: Lena Sójka, Ola Błońska, Kalinka Ciesek, Emilia Dąbrowska i Oliwia Dąbrowska.

2 miejsce : Ola Markiewicz klasa 4

3 miejsce zespół dziewcząt z klasy 6 w składzie: Lena Skrzeczowska, Oliwia Stępień, Wiktoria Bodzioch, Kasia Laskowska, Julia Rosikoń.

Podziękowania za udział otrzymały: Oliwia Gadowska klasa-7a, Zuzanna Napora, klasa 7a oraz Nikola Wielińska i Wiktoria Zygmunt - klasa 7b.

Wszyscy uczestnicy Szkolnego Konkursu Tanecznego,, Dance ma sens” otrzymali złote medale, pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Organizatorkami konkursu były pani Małgorzata Suchmiel i pani Agnieszka Machnik opiekunki Samorządu Uczniowskiego, a pomysłodawcą była Julia Rodzim Przewodnicząca Samorządu Szkolnego.

Po występach naszych wspaniałych tancerzy, na pięknie przystrojonej sali gimnastycznej, w rytm wesołej muzyki odbyła się zabawa andrzejkowa nad której bezpieczeństwem czuwali wychowawcy i nauczyciele.

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna międzynarodowa akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do odświeżenia sobie niezbędnej wiedzy, ma im uświadomić, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, że można uczyć się jej z przyjemnością. Dorośli w tym dniu mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Przygotowania do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole trwały tydzień. Uczniowie w tym czasie ozdabiali szkołę tematycznymi dekoracjami. Aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w formie zabaw: „Matematyczny spacer”, „Hasło dnia”. Chętni uczniowie mieli okazję odświeżyć sobie niezbędną wiedzę wykonując pomysłowe, oryginalne plakaty na wystawkę. Na lekcjach matematyki w klasach II, III, IV, V, VI, VIIa i VIIb odbyły się zawody matematyczne pod hasłem „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. W każdej z klas wyłoniono Mistrza, I Wicemistrza i II Wicemistrza Tabliczki Mnożenia. Po angażujących przygotowaniach, które były przede wszystkim świetną zabawą, w piątek 17 listopada odbyła się akcja, która co roku wyłania tysiące Ekspertów Tabliczki Mnożenia.

Na uroczystym apelu pani Dyrektor Barbara Wicher zainaugurowała Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia życząc wszystkim uczestnikom powodzenia w matematycznych potyczkach oraz udanej, radosnej, matematycznej zabawy.

Komisje Egzaminacyjne złożone z uczniów klasy IV- VII pod opieką nauczyciela, który czuwał nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów, przepytywały ze znajomości tabliczki mnożenia chętnych uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Wszyscy celująco wykazali się umiejętnością mnożenia i otrzymali certyfikaty „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.

Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”. Dziękujemy uczennicom i uczniom oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację akcji w naszej szkole!

Szkolni Koordynatorzy Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

mgr Aneta Bielecka

mgr Anna Dąbrowska

mgr Ewelina Rodzim

Zdjęcia wykonano aparatem z Programu #LaboratoriaPrzyszłości

• Bezpieczeństwo na piątkę

• BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ” – FINAŁ POWIATU JĘDRZEJOWSKIEGO

W dniu 17.11.2023r. w Komendzie Powiatowej Policji w Jędrzejowie, odbyły się powiatowe eliminacje XV edycji konkursu ,,Bezpieczeństwa na Piątkę’’. W eliminacjach o miano najlepszej drużyny powiatu jędrzejowskiego udział wzięli najlepsi piątoklasiści, wyłonieni w szkolnych eliminacjach. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: A. Błońska, E. Dąbrowska, B. Czupryński. Celem konkursu było utrwalanie wiedzy zdobytej z zakresu ogólnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach rozgrywek drużyny musiały rozwiązać test wiedzy oraz wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasza drużyna świetnie sobie poradziła zdobywając II miejsce. Gratulujemy!