• Nabór dzieci do przedszkola

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węgleszynie informuje, że od 19.02.2024r. do 08.03.2024r. trwa nabór wniosków o przyjęcie dzieci do przedszkola i oddziału "0". Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły. Zapraszamy.

• Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny edycja 2023/2024

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu . Organizatorem konkursu jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Celem głównym jest zainteresowanie dzieci ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją, tradycją i życiem strażackich środowisk a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych.

Do eliminacji gminnych zgłoszonych zostało 10 pięknych prac.

Spośród przyjętych prac gminna komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

Prace laureatów wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich.

I miejsce – kategoria klas młodszych– Lena Bodzioch z klasy IV.

I miejsce – kategoria klas starszych – Angelika Stańczyk z klasy VIIb.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. W imieniu pana wójta, dyplomy oraz upominki wręczyły dzieciom panie z gminy.

Gratulujemy!

• WOŚP

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Cel 32 finału WOŚP „Płuca po pandemii.

Gramy dla dzieci i dorosłych”.

Motto zbiórki: „Tu wszystko gra OK”.

W dniu 26 stycznia 2024r.w naszej szkole uczennice klasy piątej prowadziły kwestę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Celem zbiórki jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania rehabilitacji chorób płuc dla dzieci i dorosłych.

Z pomocą przyszli przedstawiciele Rady Rodziców, którzy sprzedawali soczki, galaretki i donaty. Zainteresowanie i chęć pomocy innym było ogromne.

Z kiermaszu uzyskano kwotę 1387,42zł , którą wrzucono do puszki.

Łączna kwota zebranych pieniędzy ze szkolnego finału WOŚP wynosi 1812,17zł.

Serdeczne podziękowania inicjatorowi akcji

p. Annie Dąbrowskiej oraz p. Marzenie Błońskiej za czuwanie nad całością.

Dziękujemy również przedstawicielom Rady Rodziców w składzie: Gabriela Ślizowska, Anna Dąbrowska, Olga Gadowska i Justyna Janowska za zaangażowanie w wykonanie, zakup i sprzedaż słodkości.

Pamiętajmy „ Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” - Flora Edwards

Samorząd Uczniowski SP Węgleszyn

• Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Na wstępie Pani Dyrektor Barbara Wicher przywitała wszystkich gości. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z przedszkola i klas VI, VIIa i VIIb przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoich wnuków, nagradzając gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Radzie Rodziców dziękujemy za przygotowanie słodkiego poczęstunku, a uczniom za ich zaangażowanie, wkład pracy i systematyczność w organizacji uroczystości.

Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy, aby radość

i pomyślność towarzyszyły Wam każdego dnia.

Organizatorzy:

J. Bodzioch, A. Dąbrowska, B. Karasińska, A. Bielecka, B. Malicka- Kudra, G. Rzepiński.

Zdjęcia wykonano aparatem z Programu #LaboratoriaPrzyszłości