• Nabór wniosków

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węgleszynie informuje, że od 20.02.2023r. do 10.03.2023r. trwa nabór wniosków o przyjęcie dzieci do przedszkola i oddziału "0". Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły. Zapraszamy.

• Zabawa karnawałowa 2023

• 14 lutego kojarzy się wszystkim z Walentynkami. Stałym elementem tego święta jest wzajemne wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek. Z tej okazji, jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Kilka dni wcześniej pięknie ozdobiona skrzynka czekała na kartki. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł wrzucić do niej swoją walentynkę. Poczta cieszyła się dużym zainteresowaniem. We wtorek korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy, a kartki doręczone do adresatów. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. By podkreślić wyjątkowość tego dnia wszyscy ubrali się na czerwono lub przypięli symbol w postaci serduszka. Taki dzień to okazja do okazywania sobie serdeczności, ciepła oraz szacunku. Dziękujemy za wspaniałą i niezapomniana zabawę!

W tym dniu w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, która dostarczyła uczniom wiele niezwykłych chwil i radości, szczególnie tym najmłodszym. W sali tanecznej pojawiły się kolorowe stroje. Dzieci przebrane były za bohaterów ulubionych bajek, wróżki, królewny, strażaków, policjantów …. nie sposób zliczyć tych postaci. Niektórych z nich trudno było rozpoznać. W tym specjalnym dniu muzykę zapewnił wspaniały DJ, który zachęcał do tańca. Wszyscy świetnie się bawili, uczestnicząc w ciekawych muzycznych zabawach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca uczniowie z żalem opuszczali salę balową.

• „Ferie z ekonomią” w Szkole Podstawowej w Węgleszynie

• W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Węgleszynie realizowany był projekt pt. „Ferie z ekonomią” dla uczniów z klas VI i VIII. To dodatkowe zajęcia z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. Koordynatorem była pani Magdalena Dąbrowska.

Celem projektu „Ferie z ekonomią” jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie roli banku i funkcji pieniądza. Dzięki udziałowi w projekcie młodzi ludzie zdobywają wiedzę ekonomiczną i są zachęcani do jej pogłębiania, zyskując tym samym pewność siebie oraz doświadczenie niezbędne w podejmowaniu odważnych wyborów dotyczących swojej dalszej edukacji, a w konsekwencji lepszy start w dorosłe życie. Zajęcia miały formę gier i zabaw dydaktycznych, podczas których uczniowie zapoznali się z pojęciami z zakresu ekonomii, finansów, bankowości, przedsiębiorczości. Uczniowie rozwijali również umiejętności współpracy w grupie, prezentowania własnych opinii czy inne kompetencje miękkie, które są przydatne w dalszym życiu. Zajęcia odbywały się w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie bardzo aktywnie angażowali się we wszystkie zadania. Podczas pracy wykazywali się dużym zainteresowaniem, kreatywnością oraz twórczością.

W projekt wpisane są również wizyty u przedsiębiorcy i w banku. Udaliśmy się do Luxury Art sp. z o.o., która jest producentem sztukaterii styropianowej z wieloletnim doświadczeniem. Zostaliśmy bardzo mile powitani. Uczniowie mogli zobaczyć od początku, jak wygląda produkcja takiej sztukaterii. Na koniec wizyty na specjalne życzenie dla uczniów został wycięty wzór serca, które dostali w prezencie od firmy. Następnie odwiedziliśmy Bank Spółdzielczy w Kielcach O/Nagłowice. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Banku, młodzież została oprowadzona po siedzibie banku, a także zobaczyła, jak wygląda praca z perspektywy pracownika. Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się na temat specyfiki banku spółdzielczego, jego funkcjonowania, produktów bankowych oraz nowoczesnych rozwiązań.

Na zakończenie odbyło się również podsumowanie projektu "Ferie z ekonomią". Zwycięzcy konkursu indywidualnego otrzymali nagrody w postaci gier, a wszystkim uczniom wręczono certyfikaty uczestnictwa. Gratulujemy!!!