• „Spotkanie ze sztuką” w Szkole Podstawowej w Węgleszynie

Konkurs plastyczny „Spotkanie ze sztuką” organizowany przez Fundację PGE wygrała Angelika Stańczyk uczennica Szkoły Podstawowej w Węgleszynie. Nasza szkolna artystka, zwyciężczyni wielu konkursów plastycznych Angelika Stańczyk przepięknie wykonała pracę Olgi Boznańskiej ,, W oranżerii”. To wyjątkowe wyróżnienie dla naszej szkoły. W konkursie brały udział szkoły z całej Polski a praca naszej uczennicy została wybrana spośród 500 nadesłanych dzieł. Jury przyznało nagrody w postaci: bonu o wartości 300 zł do wykorzystania w sklepie Empik dla autorów zwycięskich prac; jednodniowej wycieczki dla 30 osób do Muzeum Narodowego, nasza szkoła była w Krakowie, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej . Dzięki hojności naszego sponsora tj. Fundacji PGE wszyscy uczestnicy etapu szkolnego konkursu ,,Spotkanie ze sztuką” oraz klasa 6b wraz z nagrodzoną uczennicą zwiedzali Galerię Sztuki Polskiej XX + XXI wieku w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz uczestniczyli w lekcji muzealnej. Dodatkowo zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie, Zamek Królewski na Wawelu tam oglądaliśmy Komnaty Królewskie oczywiście odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego, widzieliśmy najstarszą siedzibę Akademii Krakowskiej Collegium Maius oraz Uniwersytet Jagielloński, spacerowaliśmy po bulwarach wiślanych i zabytkowym parku miejskim Planty, widzieliśmy Okno Papieskie oraz historyczny i współczesny Rynek Główny z Kościołem Mariackim oczywiście nie ominęliśmy Sukiennic i pamiątek z Krakowa, na koniec przeszliśmy ulicą Floriańską obok Barbakanu i Akademii Sztuk Pięknych by pożegnać urokliwy Kraków.