• Świętokrzyski Kongres Samorządów Uczniowskich

• W dniu 26 września 2023r członkowie Samorządu Uczniowskiego: Julia Rodzim, Aleksandra Błońska i Jakub Ciesek wraz z opiekunem p. A. Machnik uczestniczyli w Świętokrzyskim Kongresie Samorządów Uczniowskich, który odbył się w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

Organizatorami Kongresu byli: Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki.

Celem Kongresu było zwiększenie efektywności działań samorządów uczniowskich, zachęcenie młodych ludzi do większego zaangażowania w działania swoich społeczności szkolnych oraz lokalnych, doskonalenie umiejętności działania zespołowego, tworzenie silnej społeczności uczniowskiej, współpraca, a także budowanie świadomości obywatelskiej wśród rówieśników.

Spotkanie było okazją do dyskusji oraz wymiany dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania samorządów uczniowskich.

Udział w Kongresie był dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem. Wróciliśmy do szkoły z głową pełną nowych pomysłów.

• Europejski Dzień Języków Obcych

• 25 września uczniowie klasy V pod przewodnictwem pani A. Zaręby i pani A. Machnik przygotowali akademię z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Podstawowym celem tej uroczystości było ukazanie społeczności uczniowskiej znaczenia uczenia się języków obcych, szerzenia idei wielojęzyczności oraz promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować przez całe życie.

Podczas programu artystycznego młodzież przedstawiła zalety i korzyści płynące z nauki języków obcych. Usłyszeliśmy ciekawostki związane z krajami europejskimi, nawiązujące do różnych sytuacji życiowych, w których znajomość języków obcych może okazać się bardzo przydatna. Pojawił się też szybki kurs języka czeskiego. Następnie, zgromadzeni uczniowie wysłuchali krótkiego koncertu, w którym wystąpiły uczennice klas: II, V, VIIa, VIIb. Dziewczynki zaśpiewały piosenki w czterech językach: ukraińskim, hiszpańskim, rosyjskim i angielskim.

,,Nauka języków obcych jest czymś, co możesz robić przez całe życie - nigdy nie jesteś zbyt młody lub zbyt stary, żeby nauczyć się języków obcych. Uczenie się nowego języka jest zawsze wyzwaniem. Jeżeli jednak podejdziesz do niego w odpowiedni sposób, przyniesie Ci wiele radości i dostarczy poczucia głębokiego zadowolenia”

Życzymy sukcesów w zdobywaniu nowych doświadczeń!

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• Wszystkim dzieciom życzymy, aby uśmiech zawsze gościł na ich twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń