• Program posiłek w szkole i w domu

• Uprzejmie informujemy że dnia  28-06-2022 r,  nasza szkoła została objęta wsparciem finansowym   w ramach programu "Posiłek w szkole i w domu" (moduł 3) umowa została podpisana przez Pana  wójta Tadeusza Sobonia i Panią skarbnik Annę Małek. Program skierowany jest zarówno do dzieci, uczniów, jak i osób dorosłych. Składa się z trzech modułów. Pierwszy z nich obejmuje rządowe pieniądze na posiłki dla dzieci i młodzieży. Drugi - to posiłek dla osób dorosłych a trzecim module programu przewidziano doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących stołówek (własna kuchnia i jadalnia) , z którego nasza szkoła z korzysta. Istotnym elementem Programu jest zapewnienie dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym zjedzenia gorącego posiłku przygotowanego w stołówce szkolnej. Takie rozwiązanie daje bowiem większą kontrolę nad jakością kupowanych produktów, z których przygotowywane są posiłki, oraz proces ich przygotowywania. Szkole Podstawowej w Węgleszynie została przyznana maksymalna kwota  wsparcia   w wysokości 80 tys zł.   Dzięki temu nasza placówka zostanie doposażona w nowoczesne sprzęty kuchenne, które pozwolą na poprawę jakości stanowisk pracy i ilości przygotowywanych posiłków a także wyposażenie  pomieszczeń ( kolorowe krzesła , stoliki) przeznaczonych do spożywania posiłków.

Emilia Purchała

• Wycieczka z programu "Poznaj Polskę"

• W dniu 07.06.2022r. uczniowie klas IV i Va wzięli udział w wycieczce dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia  #POZNAJ POLSKĘ. Program wycieczki  był bardzo bogaty w atrakcje turystyczne takie jak :

- Zamek w Nowym Wiśniczu

- Kopalnia Soli w Bochni

Celem wycieczki było uzupełnienie wiedzy programowej, poznanie postaw , wartości patriotycznych i tradycji narodowych w oparciu o bogate dziedzictwo historyczne i przyrodnicze kopalni, połączone       z nowoczesnymi technologiami.

Wyjazd posiadał charakter krajoznawczo- turystyczny. Wszyscy radośni , uśmiechnięci z bagażem pięknych wrażeń i wiedzy wrócili do Węgleszyna.

• Program "Poznaj Polskę"

• Szkoła Podstawowa w Węgleszynie  w 2022 roku realizuje Program "Poznaj Polskę". W ramach tego programu szkole udało się pozyskac fundusze na dwie wycieczki jednodniowe:

- Niepołomice- Nowy Wiśnicz- Bochnia

- Wadowice- Wieliczka