• Mobilne #LaboratoriaPrzyszłości

• W dniu 20.12.2022r. w Szkole Podstawowej w Węgleszynie odbywały się warsztaty z programu Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt zakłada unowocześnienie szkół tak, aby lekcje prowadzone były w angażujący i ciekawy dla uczniów sposób, mający pomagać także w odrywaniu talentów.

Dwuosobowy zespół Edukatorów z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości przeprowadził w naszej szkole prezentacje z zakresu:

- elektronika- mikrokontrolery

- druk 3D

- rękodzieło

- multimedia

Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zorganizowanych zajęciach.

Zdjęcia wykonane zostały aparatem zakupionym w ramach Programu #LaboratoriaPrzyszłości

• Szlachetna Paczka

• Do Szlachetnej Paczki włączane są Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Paczka dociera do prawdziwej biedy – tej niezawinionej, ukrytej, a nie tej, która domaga się pomocy. Mądrą pomoc otrzymują Ci potrzebujący, którzy mimo słabości starają się zmienić swoją sytuację, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Ale również Ci, którzy nie poradzą sobie sami – seniorzy w trudnej sytuacji czy osoby z niepełnosprawnościami. Paczka jest  dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.
                            Szlachetna Paczka to nie zestaw nic nie znaczących kilku upominków, ale prawdziwe prezenty. O to postarali się kolejny raz nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice , pracownicy szkoły. Zorganizowany kiermasz ciast  pozwolił na zakup najpotrzebniejszych artykułów spożywczych i chemicznych dla wybranej rodziny. Ponad to rodzina obdarowana została upominkami takimi jak: gruby, ciepły koc, kurtka i buty zimowe, zestawy odzieży, zestaw nowych garnków, czajnik elektryczny oraz karta upominkowa do zrealizowania w znanej drogerii. Dziewiąty raz z rzędu pomagamy w ten sposób i co roku sprawia nam to tyle samo radości. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w akcję!!!