Marzenia naszych dzieci spełnia od wielu już lat Bank Spółdzielczy w Oksie, dzięki któremu organizujemy bezpłatne wyjazdy na basen Nemo do Włoszczowy.
Za współpracę SKO z Bankiem otrzymujemy nagrodę pieniężną, którą już tradycyjnie przeznaczamy na cykliczne wyjazdy na basen. W tym roku dwukrotnie wyjechaliśmy na basen dnia 15 i 19 listopada była nas liczna grupa ponad 90 uczestników. Dla najmłodszych dzieci była to pierwsza przygoda z wodą, moc przeżyć i niezapomnianych wrażeń, a dla starszych uczniów popisy pływackie które zostały dostrzeżone przez ratowników i nauczycieli. Niektórzy mają nawet ciche marzenia, aby dorównać naszej wspaniałej pływaczce Otylii Jędrzejczak czy Pawłowi Korzeniowskiemu. A dlaczego nie?
Warto pielęgnować takie zwyczaje, iż służą zdrowiu poprawiają sprawność fizyczną naszych dzieci i są doskonałą formą spędzania wolnego czasu, a może nawet dla niektórych szansą na sukces w karierze sportowej podkreśliła opiekun SKO pani Zdzisława Różańska.
Bardzo dziękujemy naszym sponsorom Bankowi Spółdzielczemu w Oksie, oraz Panu Wójtowi Tadeuszowi Soboniowi za bezpłatne udostępnienie Gimbusa.
Dzięki Wam możemy realizować nasze dziecięce marzenia…
Wdzięczni!
Członkowie SKO z opiekunem!
Oszczędzam w SKO bo marzę o...
Dzień Edukacji Narodowej
"Dzień Nauczyciela Serca Rozwesela"- pod takim hasłem 13 października o godzinie 11.30 odbyła się w naszej szkole na korytarzu szkolnym - Uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie , nauczyciele i pracownicy obsługi . Młodzież szkolna prezentowała się wspaniale, bo tego dnia wszyscy przyszli ubrani na galowo. Uroczystość przygotował Samorząd Szkolny a odpowiedzialną była pani A. Zaręba- opiekun SU. Najpierw był występ – ,,Koncert życzeń" , w którym młodzież popisała się swoim kunsztem recytatorskim, aktorskim i muzycznym. Po wspaniałym występie artystycznym, rozdano kwiaty dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor, która Nauczycielom oraz Wszystkim Pracownikom Oświaty życzyła ,, takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wrażliwości, aby służba młodym ludziom i całemu środowisku zrodziła wiele szlachetnych owoców”. Pani Dyrektor wręczyła również nauczycielom nagrody oraz dyplomy. Po uroczystej akademii wszyscy uczniowie rozeszli się do klas.
Ćwiczenia ewakuacyjne w Szkole Podstawowej w Węgleszynie
Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. W przypadku szkół, przedszkoli i pozostałych jednostek użyteczności publicznej jest to szczególnie ważna sprawa i dlatego w tym roku odbył się w naszej szkole trening ewakuacji, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie i pracownicy.
Dnia 19 września odbyly się w naszej szkole ćwiczenia teoretyczne w których zostały omówione zasady dotyczące ewakuacji uczniow i wszystkich pracowników z budynku szkoły. Zasady te omówiła pani dyrektor na apelu, a następnie wychowawcy z uczniami w swoich klasach.
20 września 2012 roku o godzinie 11.00 rozległ się sygnał alarmowy informujący o zagrożeniu przeciwpożarowym. Były to praktyczne ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru w budynku szkoły. Wszyscy uczniowie i pracownicy, zgodnie z planem ewakuacji podczas zagrożenia, opuścili budynek szkoły dwoma wyjściami, udając się na plac apelowy.
Wychowawcy klas zdali raport o frekwencji dyrektorowi szkoły p. Barbarze Wicher. Po odebraniu raportów
o przebiegu ewakuacji, dyrektor szkoły odwołała alarm. Ewakuacja przebiegła w sposób sprawny i szybki (trwała kilka minut). Nad bezpiecznym przebiegiem akcji czuwali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie i OSP z Nagłowic, Węgleszyna , Rembiechowy.
Przeprowadzona sprawnie ewakuacja pokazała, że pracownicy szkoły przygotowani są do postępowania na wypadek pożaru.
Wielkim przeżyciem dla uczniów były pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w której wzięli udział sami uczniowie.
Po ćwiczeniach ewakuacyjnych odbyła się pogadanka przeprowadzona przez strażaków na temat bezpiecznego zachowania w szkole, w domu i w lesie. Strażacy opowiedzieli uczniom o swojej pracy i predyspozycjach, jakie powinna posiadać osoba ubiegająca się o pracę w tym zawodzie. Duże zainteresowanie wzbudził u uczniów pokaz ubioru strażackiego używanego podczas różnych akcji. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali aparat ochrony dróg oddechowych, który zakłada się podczas wchodzenia do zadymionych pomieszczeń, przymierzali hełmy strażackie, oglądali buty chroniące nogi nawet w przypadku uderzenia młotkiem i do których nie wbije się gwóźdź. Dowiedzieli się, że w czasie akcji pełen ekwipunek strażaka waży do 15 kg.
Dalsze działania związane z akcją przeciwpożarową odbyły się na boisku szkolnym, na które wjechały samochody pożarnicze. W obecności strażaków uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem samochodu ratowniczo-gaśniczego, w którym znajdowały się nosze, szyny do usztywniania kończyn, nóż do przecinania pasów, agregat prądotwórczy, apteczka. Odbył się pokaz działania autopompy z szybkim natarciem i gaszenie pożaru z działka ratowniczo-medycznego.
Dzięki tak profesjonalnie przeprowadzonym pokazom ratowniczym, uczniowie poszerzyli swoje wiadomości na temat właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Choć przeprowadzona ewakuacja wypadła znakomicie, mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli wykorzystywać zdobytych w tym dniu umiejętności.
Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Węgleszynie serdecznie dziękują Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie i jednostkom OSP z Nagłowic, Węgleszyna i Rembiechowy za przeprowadzenie ćwiczeń ewakuacyjnych i pokazów ratowniczych w szkole.
Informacja
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węgleszynie
informuje, że dnia 24.09.2012r. (poniedziałek)
o godz. 10.00 w Urzędzie Gminybędą wypłacane pieniądze za podręczniki
w ramach programu „Wyprawka szkolna”.
Informacja w sprawie składania wniosków o przyznanie stypendium socjalnego
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węgleszynie
informuje, że do dnia 14.09.2012r.
będą przyjmowane wnioski o przyznanie stypendium socjalnego.
WITAJ SZKOŁO!!!
W roku szkolnym 2012/2013
wszystkim uczniom naszej szkoły
życzymy dobrych wyników w nauce
i wielu sukcesów.
Rok szkolny 2011/2012
Konkurs plastyczny
W ramach DNI UNII EUROPEJSKIEJ ogłoszony został w naszej szkole konkurs plastyczny dla dzieci ,, Polska w Unii Europejskiej”. Organizatorami konkursu był Klub Europejski i koło historyczne. Główne cele konkursu to edukacja dzieci na temat istoty prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej i poszerzenia wiedzy w zakresie historii, tradycji i kultury krajów tworzących Unię Europejską. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać prace na temat ,, Polska w Unii Europejskiej” dowolną techniką na papierze w formacie A4. Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień: I miejsce – K. Gołucka, II miejsce – S. Maroń, III miejsce K. Rudnicka oraz wyróżnienia: P. Waluśkiewicz, K. Laprus, B. Wąchała. Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac została zaprezentowana na szkolnym korytarzu.
Projekt edukacyjny
W ciągu ostatnich kilku miesięcy w Szkole Podstawowej w Węgleszynie realizowany był projekt edukacyjny pt. ,, Przeszłość wciąż żywa” autorstwa nauczycielek – J. Dąbrowskiej i A. Zaręba.
Głównymi celami projektu była możliwość poznania przez uczniów dziedzictwa kulturowego regionu świętokrzyskiego, budzenie szacunku wobec tradycji, wzbogacanie wiedzy o życiu ludzi w dawnych czasach, współpraca z rodziną i środowiskiem lokalnym, kształtowanie postawy patriotycznej i poczucia przynależności do środowiska w którym żyją.
Realizacja projektu przebiegała etapami. Każdy etap posiadał cykl działań w których skupiono się na wyznaczonych zadaniach. Po pierwsze zajęcia edukacyjne dla dzieci, będące kampanią informacyjną, dotyczącą zagadnień związanych z kulturą ludową regionu świętokrzyskiego. Zajęcia odbywały się w czasie lekcji , zajęć świetlicowych i bibliotecznych. Polegały na wyszukiwaniu informacji o dziedzictwie kulturowym własnego regionu. Następnie dzieci dzieliły się zdobytymi informacjami z kolegami, wymieniali doświadczenia.
Drugi etap polegał na zbieraniu i gromadzeniu różnych eksponatów . Uczniowie z pomocą rodziców, dziadków wyszukiwali przeróżnych materiałów, schowanych na strychach, w szopach i gromadzili w kącikach klasowych. Należy podkreślić, że część z nich była jeszcze przez niektórych rodziców używana do dziś, jak np. maselnica.
Następnym zadaniem uczniów było wyszukanie krótkich informacji historycznych o swoich eksponatach i podzielenie się nimi z kolegami. Po tym etapie odbyła się sesja fotograficzna. Uczniowie, którzy przynieśli do szkoły eksponaty, zostali uwiecznieni na zdjęciach. Zdjęcia zostały umieszczone na wystawce, a następnie zdobić będą album.
Ogromne wrażenie wywarł zorganizowany wyjazd – wycieczka- do Skansenu Wsi Kieleckiej znajdującego się w Tokarni. Uczniowie z ochotą i fascynacją zwiedzali to niezwykłe miejsce, w którym zatrzymał się czas. Znajduje się tu mnóstwo starych budynków przeniesionych z różnych stron naszego kraju, wyposażonych w tradycyjne sprzęty gospodarskie, których część dzieci poznały na własnej wystawce, a które pokazują jak szybko płynie czas i jak dużo się zmieniło od tamtej pory.
Efektem końcowym była forma wystawki prac uczniowskich oraz tworzenie albumu.
Każdy z uczniów zaprezentował przyniesiony przez siebie przedmiot, opowiedział co to jest, skąd pochodzi, do czego służy. Odbyła się również degustacja produktów wykonanych maselnicą. Babcia jednej z uczennic przygotowała masło i maślankę .Wszyscy chętnie kosztowali i podziwiali, jak tak pyszne produkty można zrobić takim urządzeniem. Następnie zgromadzone materiały zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Tworzą prawdziwą izbę pamięci. Zgromadzone eksponaty uzmysłowiły dzieciom, jak wiele pracy, trudu i czasu wkładali dawniej ludzie w wykonywanie codziennych obowiązków.
Dużą część wystawki zajmują sprzęty gospodarstwa domowego: warsztat tkacki, kołowrotki, maselnica, wrzeciona, lampki, żelazka, sagany, przetaki, ręcznie rzeźbione skrzynie, sierpy czy toporki. Ważnym świadectwem kultury naszego regionu jest strój ludowy: koszule, zapaski, chodaki. Zgromadzono też sporą ilość dokumentów min. fotografie, księgi. kartki żywnościowe a nawet stare monety.
Po zakończeniu wystawy opracowany będzie album, w którym znajdą się zdjęcia i opisy. Album będzie znajdował się w bibliotece szkolnej i służył jako cenne źródło informacji dla innych dzieci.
Praca nad projektem wymagała poświęcenia, dużo czasu i wysiłku nie tylko ze strony uczniów, ale także nauczycieli, rodziców, dziadków i innych członków rodzin. To wyjątkowe doświadczenie, nietypowa lekcja z zakresu historii. Realizacja zadań projektowych była nauką sumienności, umiejętności pracy w grupie, otwartości i przede wszystkim odwagi twórczej. Biorąc udział w zadaniach uczniowie dostrzegali wielką potrzebę pogłębiania swojej wiedzy na temat kultury i tradycji własnego regionu. Z dużym zaangażowaniem wyszukiwali i gromadzili eksponaty, doskonalili umiejętność sprawnego posługiwania się różnymi źródłami informacji. Poprzez aktywne uczestnictwo w projekcie dzieci pogłębiły świadomość o odrębności regionalnej i jednocześnie przynależności do kultury słowiańskiej i europejskiej.
Relacje i opinie uczniów, rodziców i innych zainteresowanych osób o naszej pracy utwierdzają nas w przekonaniu, że warto było poświęcić tak dużo czasu i wysiłku.
Powitanie Wiosny
Wiosna to symbol nowego życia. Czekamy na nią z radością i nadzieją. Aby jednak móc się nią cieszyć, musimy pożegnać zimę.
Dlatego w dniu 21 marca uczniowie SP w Węgleszynie uroczyście powitali wiosnę. Przedszkolaki i dzieci z klas I-III wykonali marzanny. Przy pięknej pogodzie i wspaniałych nastrojach wyruszyli na boisko szkole, gdzie spalili zimowe kukły, uczestniczyli w grach i zabawach. Samorząd uczniowski zainicjował natomiast działania mające na celu promowanie i prezentowanie uzdolnień dzieci w związku z ustanowieniem 21 marca „Dniem Talentów”. Powitaliśmy więc wiosnę - muzycznie, artystycznie, zabawowo i aktorsko. Choć nazwa konkursu sugerowała, że wziąć w nim mogą udział tylko ci, którzy obdarzeni są jakimś TALENTEM, to tak naprawdę wystąpić mógł każdy, kto LUBI występować i miał POMYSŁ NA SWOJĄ PREZENTACJĘ. Najważniejsza była dobra zabawa i możliwość zaprezentowania swoich pomysłów bądź uzdolnień. Występując na forum szkoły młodzież prezentowała swe talenty taneczne, wokalne i artystyczne. Oprócz tego toczyły się rozgrywki w piłkę nożną i tenisa stołowego. Zajęcia zorganizowane tego dnia były dla społeczności szkolnej niezapomnianym przeżyciem.
Dzień Bezpiecznego Internetu
7 lutego 2012 obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu w całej Europie, po raz trzeci w Polsce i pierwszy w naszej szkole. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny „ Dzień Bezpiecznego Internetu”, którego celem było przybliżenie uczniom zasad korzystania z sieci oraz bezpiecznego surfowania w Internecie. Konkurs był poprzedzony zajęciami z informatyki, na których uczniowie zbierali informacje jak bezpiecznie bawić się i uczyć w sieci internetowej.Do konkursu przystąpiło 50 uczniów naszej szkoły z klas IV- VI, którzy wykonali interesujące, ciekawe, pomysłowe i bardzo i kolorowe prace.
Plakaty były wykonane różnymi technikami i w różnorodnych formatach. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone, a oto zwycięzcy:
Klasa IV
I miejsce Kamil KarkochaII miejsce Kinga Gołucka, Michalina Lenart, Agata Adamek
III miejsce Karol Kozub, Bartek Wąchała
Klasa V
I miejsce Monika Zaręba i Martyna BorówkaII miejsce Adrian Kwapień, Wiktor Szpak
III miejsce Kacper Łysek, Kasia Woźniak, Hubert Trela
Klasa VI
I miejsce Ewelina MotyczyńskaII miejsce Mateusz Żubrowski, Roksana Łabędzka
III miejsce Karol Kamiński , Agnieszka Marczyk.
Plakaty ozdabiają szkolny korytarz, ciesząc się dużym zainteresowaniem oglądających uczniów.
Zimowi tropiciele w Ostoi Dworskiej w Leśnicy
W dniu 27.01.2012r. uczniowie klasy IV i V wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach terenowych w Ostoi Dworskiej w Leśnicy. Warsztaty prowadzone były przez pracowników Państwowej Straży Leśnej.
Zajęcia rozpoczęły się pogadanką na temat zimowych obserwacji przyrody. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji dotyczącej prawidłowego dokarmiania zwierząt w czasie zimy. Dowiedzieli się o problemie kłusownictwa i oglądali najczęstsze pułapki raniące lub zabijające zwierzęta leśne.
Kolejnym punktem warsztatów było rozpoznawanie tropów zwierząt na śniegu. Uczniowie z opiekunami i przedstawicielami Państwowej Straży Leśnej udali się na poszukiwania. Sprawiło to wszystkim dużo radości i niezapomnianych wrażeń oraz dostarczyło wiele cennych informacji.
Warsztaty zakończyły się pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Węgleszynie dziękują panu Grzegorzowi Szymańskiemu za zaproszenie na bezpłatne warsztaty i gościnę w Ostoi Dworskiej. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z lekcji przyrody i ekologii w terenie.
Wielkie święto w naszej szkole - Dzień Babci i Dziadka
"Dziś się trzeba przygotować do ważnego święta
Więc od rana zabiegane są wszystkie wnuczęta
Na laurkach piękne kwiaty kwitną w dużym kole
Wkrótce dziadków i babciunie powitamy w szkole"
W poniedziałek 23 I 2012r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowały wnuczęta z małego przedszkola, klasy II i III pod okiem swoich wychowawczyń p. Z Różańskiej, p. J. Dąbrowskiej i p. A. Rodzim. W scenariuszu słowno – muzycznym zawarte były ciepłe życzenia, recytacje wierszy, wywiad dzieci z dziadkiem, dedykacje taneczne (oberek, trojak) oraz piosenki. Dzieci pokazały swoim Babciom i Dziadkom jak wielkie mogą być małe serduszka, zapewniając ich o swojej miłości, oraz wdzięczności za cierpliwość, troskę i opiekę. Ciepłym słowom nie było końca…
Na zakończenie wnuczęta wręczyły Dziadkom i Babciom laurki oraz wykonane przez siebie drobne upominki. Babcie i Dziadkowie uczestniczyli również w słodkim poczęstunku.Dziękujemy im bardzo że tak licznie przybyli i zapraszamy już za rok…
Wnuczęta
Jasełka Bożonarodzeniowe
Dnia 21 12.2001r. w Szkole Podstawowej w Węgleszynie odbył się apel przedświąteczny. Uczniowie z klas IV – VI zaprezentowali swoje umiejętności teatralne w jasełkach bożonarodzeniowych. Młodzi aktorzy wystąpili w pięknym montażu słowno -muzycznym pt. „ Narodził się w stajence”. Dzieci w pięknych strojach, przy taktach kolęd próbowały jeszcze raz przybliżyć wszystko to , co przeżyła Maryja wraz z Józefem w czasie narodzin Syna Bożego. Całości towarzyszył chór anielski utworzony z wszystkich chętnych uczennic z klas IV-VI. Jasełka obejrzeli uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy naszej szkoły, co pozwoliło wszystkim poczuć tę rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nad całością jasełek czuwał ks. Andrzej Sadrak. Jasełka zostaną wystawione również dla całej społeczności w tutejszym kościele parafialnym. Na zakończenie pani dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.
Przy okazji tej uroczystości odbyło się wręczenie nagród dzieciom, które wzięły udział w szkolnym konkursie plastyczno - technicznym na najładniejszą kartę i szopkę bożonarodzeniową. Najlepsze prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu i i dodawały świątecznego uroku.
W tym dniu zostały ogłoszone również wyniki Szkolnego Turnieju Piłki Nożnej i Tenisa Stołowego o puchar Dyrektora Szkoły. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.
Konkurs SKO
21 grudnia 2011r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu SKO pt. „Plakat zachęcający do oszczędzania”. Do konkursu zostały zgłoszone 44 prace plastyczne.Komisja w składzie:
B. Wicher – dyrektor szkoły – przewodnicząca
Z. Różańska – opiekun SKO
M. Suchmiel – członek SKO
wyłoniła zwycięzców konkursu.
Wyniki przestawiają się następująco:
- w kategorii klas 0-III
I miejsce: II miejsce: III miejsce:
Szymon Ciesek Wiktoria Maroń Łukasz Turek
Mateusz Galasiński Nikola Opałka Agata Laprus
Grzegorz Stefański Karolina Sadowska Paulina Sadowska
Błażej Gogolin Wiktoria Dąbrowska Julia Kot
Julia Opałka Dawid Laprus
Sebastian Szpak Marcin Turek
Michał Łysek Mateusz Jamrożek
- w kategorii klas IV-VI
I miejsce: II miejsce: III miejsce:
Adrian Rodzim Kamil Łukasik Sylwia Chwastek
Katarzyna Laprus Wiktor Szpak Weronika Gajos
Adrian Kwapień
Hubert Trela
Sylwia Maroń
Eliza Opałka
Zwycięzcy zostali obdarowani ciekawymi nagrodami, które zostały ufundowane przez PKO Bank Polski, z którym aktywnie współpracujemy.Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.
Następny konkurs wiedzy ekonomicznej odbędzie się w kwietniu, poinformowała opiekun SKO pani Z. Różańska.
Niecodzienny Gość w Szkole Podstawowej w Węgleszynie
Dzień 6 grudnia jest dniem szczególnym dla najmłodszych członków społeczności szkolnej . W tym dniu, zgodnie z tradycją do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj.
Na Sali gimnastycznej przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-III przywitały niecodziennego Gościa krótkim programem artystycznym .
W zamian dzieci otrzymały paczki ze słodyczami. Było dużo radości, uśmiechów i zabawy.
Andrzejki
Dnia 24.11.2011 r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. W tym dniu Samorząd Uczniowski przygotował dzieciom wiele atrakcji. Uczniowie wróżyli sobie z kart, magicznych karteczek, kolorowych serc. Wróżby sprawiły dzieciom dużo radości. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Uczniowie mogli wylosować przybory szkolne, plecaki, słodycze i wiele innych ciekawych fantów. Kulminacyjnym punktem Andrzejek była zabawa „Bitwa na głosy””. Uczniowie klas IV- VI śpiewali piosenki słynnych wykonawców. Występy uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Zabawa andrzejkowa była udana i dała dzieciom wiele radości.
Dzień Niepodległości
Dnia 09.11.2011 roku w Szkole Podstawowej w Węgleszynie odbyły się uroczyste obchody 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Akademia przygotowana przez uczniów klas starszych pod przewodnictwem pani Danuty Sufin i pani Arlety Zaręba miała charakter poranka patriotycznego pod hasłem „Droga Polaków do niepodległości”. Na tle dekoracji w biało – czerwonych barwach uczniowie przedstawiali historię naszego kraju od czasów rozbiorów aż po pamiętny dzień ogłoszenia niepodległości, recytowali wiersze patriotyczne. Cały scenariusz przeplatany był pieśniami patriotycznymi : Rota, Piechota, Przybyli Ułani, Pierwsza brygada, które śpiewał szkolny chórek. Poranek został zakończony odśpiewaniem hymnu narodowego Polski.
Pływanie za oszczędzanie
Dzięki temu, że systematycznie oszczędzamy w Banku Spółdzielczym w Oksie, jak co roku mogliśmy wyjechać na basen.
Tym razem byliśmy we Włoszczowie. Była to nagroda dla członków SKO nie tylko za gromadzenie oszczędności na koncie oszczędnościowym, ale również za propagowanie ideii oszczędzania w różnych działaniach szkolnych i poza szkolnych.
Za niezapomniane wrażenia dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Oksie oraz panu wójtowi T. Soboniowi za nieodpłatne udostępnienie gimbusa na ten wyjazd.
Ratujemy Bartka
Szkoła Podstawowa w Węgleszynie przystąpiła do akcji organizowanej przez Fundację „Odzyskaj Środowisko”,
której celem jest ratowanie pomnika przyrody Dębu Bartka.
Akcja zbierania pieniędzy do puszki potrwa do 31.01.2012r.
Zapraszamy do aktywnego udziału w akcji.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Wszystkie