• Szlachetna Paczka 2021

Drodzy Uczniowie, Rodzice jak każdego roku niesiemy pomoc, nadzieje na lepsze jutro ludziom, którzy z różnych powodów jej potrzebują. Niech tegoroczne Święta tej rodziny będą pełne radości i wiary w lepsze jutro.

Pani Ewa z Rodziną

Kod Rodziny: SWI-6027-63164

Pani Ewa - 37 lat

Mąż Marek - 36 lat

Syn Łukasz - 11 lat

Córka Ada - 8 lat

Córka Marcelina - 5 lat

Historia Rodziny

Pani Ewa wraz z mężem wychowują troje dzieci Rodzina wiodła spokojne i szczęśliwe życie, aż do momentu kiedy u pana Marka pojawił się problem alkoholowy. Pani Ewa przyznaje, że przed nałogiem męża ich życie było o wiele spokojniejsze i łatwiejsze. Mężczyzna odbył odwyk i stara się wyjść na prostą. Ich codzienność wygląda zwyczajnie. Pani Ewa zajmuje się dziećmi, lecz mimo problemów intelektualnych, chciałaby w przyszłości podjąć pracę. Pan Marek natomiast chodzi do pracy dorywczej. Rodzina utrzymuje się z zasiłków oraz dorywczej pracy pana Marka 3162zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania 702zł. rodzinie na przeżycie pozostaje 492zł. na osobę miesięcznie.

Piękno Rodziny

Rodzina jest bardzo zżyta ze sobą. Uwielbiają wspólnie chodzić na spacery. Dodatkowo pani Ewa lubi spędzać wieczory na czytaniu bajek dzieciom. Wsparcie jest ogromnie widoczne, to właśnie ono pomogło panu Markowi wyjść na prostą. Syn Łukasz jest szczególnie uzdolniony, uwielbia rysować i świetnie mu to wychodzi. Rodzice wspólnie uznali, że do działania i zmian motywują ich dzieci oraz w miarę możliwości chcieliby wybrać się na wycieczkę, nawet niedaleko by pokazać dzieciom kawałek świata.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Lodówka z zamrażalką wolnostojąca min. 170cm - Obecna nie spełnia swoich funkcji, jest to problematyczne, a nie ma funduszy na zakup nowej.

2. Obuwie - Skromny budżet rodziny nie pozwala na zakup obuwia na zimę.

3. Materiały szkolne - Dzieci mają braki w wyprawce szkolnej. Dla rodziny to spory wydatek jednorazowy.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Owoce i warzywa w puszkach

Środki czystości :Mydło / żel myjący, Szampon, Szczoteczka do zębów, Pasta do zębów, Płyn do płukania, Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Płyny czyszczące

Obuwie
            Ewa: Kozaki/buty zimowe, Rozmiar: 38, Uwagi: płaski obcas
            Łukasz: Kozaki/buty zimowe, Rozmiar: 35,
            Ada: Kozaki/buty zimowe, Rozmiar: 32, Uwagi: fioletowe
            Marcelina: Kozaki/buty zimowe, Rozmiar: 26, Uwagi: różowe (kucyki Pony)

Materiały szkolne:, Zeszyty, Bloki, Kredki, Farbki,, Klej, Plastelina, Piórnik, Nożyczki, Papier kolorowy, Plecak, Przybory do pisania

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: lodówko-zamrażarka  min 170cm - Obecna jest nie w pełni sprawna.

Szczególne upominki ( będzie im bardzo miło):
            Ewa: kosmetyki pielęgnacyjne
            Marek: zestaw do golenia
            Łukasz: Lego Master
            Ada: Lalka Barbie
            Marcelina: Jednorożec różowy zabawka

Zbiórka artykułów: BIBIOTEKA SZKOLNA

Wszelkie informacje u pani Eweliny w bibliotece

Akcję kończymy 9.12.2021r

• Ślubowanie I klasy

Obiecujemy uroczyście, że:

• Będziemy starali się być dobrymi i uczciwymi,

• Będziemy strzegli honoru i dobrego imienia swojej klasy i szkoły,

• Będziemy szanowali swoich nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów,

• Będziemy dbali o rośliny i zwierzęta,

• Postaramy się dobrze wypełniać obowiązki ucznia,

• Będziemy mieli otwarte serce na wszystkich ludzi i na ich inność,

• Będziemy kochali swoją Ojczyznę i dobrze dla niej pracowali, kiedy dorośniemy.

21 października 2021 roku o godz. 9.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy I.

Ten dzień był pełen wzruszeń, radości, a także wielkich przeżyć. Pierwszoklasiści z pomocą uczniów klasy Vb zaprezentowali swoje umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach szkolnej przygody. Zadaniem uczniów było, m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji wszyscy obecni zgodnie stwierdzili, że dzieci celująco zdały ,, egzamin pierwszoklasisty”.

Po artystycznym występie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na poczet flagowy. Tekst ślubowania odczytała wychowawczyni, a pierwszoklasiści z dumą powtarzali tekst przysięgi.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Barbara Wicher dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. ,, Pasuję Cię na ucznia / uczennicę – mówiła dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych, tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej szkoły. Pani dyrektor życzyła uczniom wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy i mile spędzonych chwil w murach naszej szkoły. Uhonorowaniem aktu pasowania było wręczenie przez wychowawcę – Teresę Gołucką pamiątkowych dyplomów. Ponadto uczniowie otrzymali upominki od pani dyrektor, rodziców i Samorządu Uczniowskiego. W tym uroczystym i ważnym dla pierwszoklasistów dniu rodzice złożyli swoim pociechom obietnicę, że będą Wzorowymi Rodzicami. Dzieci odczytały rodzicom list skierowany specjalnie dla Nich.

Cała uroczystość została utrwalona na licznych fotografiach.

Po części oficjalnej nastąpił słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Serdecznie dziękuję rodzicom za zaangażowanie i udział w przygotowaniach do tej uroczystości.

Pierwszakom życzę, aby nauka rozpoczęta w klasie I była dla Nich ciekawą podróżą odsłaniającą tajniki wiedzy, rozwijającą zdolności i zainteresowania, przygotowującą do dorosłego życia.

WYCHOWAWCZYNI