• Technologie cyfrowe w Szkole Podstawowej w Węgleszynie

• Szkoła Podstawowa w Węgleszynie w 2021 roku przystąpiła do projektu ,,Technologie cyfrowe w Szkole Podstawowej w Węgleszynie''w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
          Projekt ten ma na celu przede wszystkim: podnieść kompetencje uczniów jak i nauczycieli  w zakresie posługiwania się oraz wykorzystywania TIK w procesie uczenia się i pracy zespołowej,  zwiększyć skuteczność nauczania dzięki stosowaniu przez nauczycieli metod aktywizujących oraz położenie nacisku na indywidualizację nauczania,  wzrost  świadomości  uczniów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w sieci oraz stosowania praw autorskich do treści edukacyjnych dostępnych w Internecie.
          Całkowita wartość projektu wynosi 304187,50 zł. W ramach projektu wdrożone zostały narzędzia TIK, które towarzyszą uczniom i nauczycielom na każdym etapie jego realizacji.Szkoła wyposażona została w multimedialną infrastrukturę,  7 tablic interaktywnych, 18 laptopów oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne takie jak:  aparat  cyfrowy  ze statywem, roboty, gry, zestawy LEGO. Uczniowie i nauczyciele, dzięki rozwojowi kompetencji cyfrowych, nabędą niezbędne kwalifikacje do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. Ponadto w ramach projektu dostarczony został zestaw materiałów biurowych, niezbędnych do realizacji zajęć pozalekcyjnych.

W ramach zadań prowadzone są następujące zajęcia: humanistyczne, językowe, matematyczno – przyrodnicze, informatyczne ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych i zainteresowań uczniów. W projekcie zaplanowano także szeroki wachlarz zajęć merytorycznych w postaci szkoleń dla nauczycieli.

Uczniowie na co dzień podczas lekcji pracują na programach edukacyjnych przystosowanych do korzystania z tablicy interaktywnej. Rozwiązują zadania i wykonują ćwiczenia, które są odzwierciedleniem tych w podręcznikach szkolnych. Na tablicy można również malować, rysować, wklejać swoje zdjęcia i rysunki, które dzieci bardzo chętnie wykonują.